HÜDA PAR'dan 1 Mayıs mesajı

HÜDA PAR Genel Merkezi, "1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü" dolayısıyla yayımladığı mesajda, vergi yükünün emekçilerin sırtına yüklendiği bir memlekette sosyal barışın tesis edilemeyeceğine dikkat çekti.

HÜDA PAR'dan 1 Mayıs mesajı

HÜDA PAR Genel Merkezi, "1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü" dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

HÜDA PAR mesajında şunlar kaydedildi:

"Merkezine insanı almayan, sadece ülke ekonomisini büyütmeye kilitlenmiş bir iktisat politikasının uygulandığı, vergi yükünün emekçilerin sırtına yüklendiği, işçilerin yarısına yakınının asgari ücretle çalışmaya mahkûm edildiği, bir yanda yüksek işsizlik oranları, diğer yanda kadınların ve çocukların ucuz işgücü olarak görülüp sömürüldüğü bir memlekette sosyal barış tesis edilemez.

HÜDA PAR olarak bu olumsuz tabloların değişeceği, zulüm ve sömürüyle eşanlamlı kapitalist sistemin terkedileceği günlerin yaklaştığını görüyoruz.

Alın terinin kıymetinin bilindiği ve karşılığının alın teri kurumadan eksiksiz ödendiği, vergi yükünün çalışanların sırtından kaldırıldığı, zorunlu ihtiyaçlara yetecek miktardaki gelirden vergi alınmadığı bir ülke ve sistemi kurmak azmiyle, "1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü"nün tüm emekçilerin, milletimizin ve insanlığın huzur ve mutluluğuna vesile olmasını diliyoruz."

İLKHA