Umut Kervanından Afganistan'da medrese öğrencilerine sıcak yemek

Umut Kervanı Vakfı, Afganistan İslam Emirliği'nin Başkenti Kabil’deki yardım çalışmaları kapsamında medresede eğitim gören çocuklara sıcak yemek ikramında bulundu.

Umut Kervanından Afganistan'da medrese öğrencilerine sıcak yemek

Umut Kervanı, bazı açılış ve yardım faaliyetlerinde bulunmak üzere gittiği Afganistan İslam Emirliği'nin Başkenti Kabil’de yardım faaliyetlerini sürdürüyor.

Burada yardım faaliyetlerine başlayan Umut Kervanı, Talim ve Terbiye Merkezi'nde (Medresetül Kalem" okuyan çocuklar başta olmak üzere birçok medresede sıcak yemek ikramında bulundu.

Afganistan'daki çalışmalar hakkında bilgi veren Umut Kervanı Vakfı Genel Başkanı Cengiz Kurtaran, hayırseverlerin desteğiyle çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi.

Birçok medresede gıda ve sıcak yemek dağıtımında bulunduklarını belirten Kurtaran, "Hayırseverlerin desteğiyle medreselerde sıcak yemek ikramımız devam edecek. Dün de medreselerimizde talebelere ve ailelerine gıda kolilerimizi dağıtmıştık. Şu anda da yetimhanede yetim kardeşlerimize sıcak yemek ikramında bulunuyoruz. Rabbim hayırseverlerden razı olsun. Özellikle yetimhane ve medreselerin gıda konusunda sıkıntıları var. Bizler de bu sıkıntıları gidermek için elimizden geleni yapıyoruz." diye konuştu.