Terör rejimi, Gazze'de 13 bin 430 çocuğu şehid etti

Terör rejimi israil, 7 Ekim 2023'ten bu yana Gazze'de soykırım yapmaya devam ediyor. İşgal rejimi şu ana kadar 13 bin 430 çocuğu katlettiği belirtildi.

Terör rejimi, Gazze'de 13 bin 430 çocuğu şehid etti

Gazze'deki hükümetin Medya Ofisi, siyonist işgal rejiminin yaptığı saldırılarla ilgili son bilgileri paylaştı. Gazze Şeridi'ne düzenlenen saldırıların 151'inci gününde de katliam ve soykırım devam etti.

Kassam Tugayları karşısında ağır hezimet yaşayan işgal rejimi, 7 Ekim'den bu yana Gazze Şeridi'nde "savunmasız Filistin halkına, sivillere, çocuklara ve kadınlara" yönelik 2 bin 675 katliam gerçekleştirdi.

Terör rejiminin barbar saldırılarında 13 bin 430 çocuk ve 8 bin 900 kadını olmak üzere 30 bin 534 Filistinli şehit edildi, 71 bin 920 kişi ise yaralandı.

Saldırıların 6'ncı aya girildiğine işaret edilen açıklamada, yüzde 70'i kadın ve çocuk olmak üzere 7 bin kişinin halen enkaz altında veya kayıp olduğu bildirildi.

İşgal rejimi, başta sağlık sektörü olmak üzere birçok insani yardım veren kuruluşları da hedef aldı. Sağlık sektörüne yapılan saldırılarda 364 sağlık çalışanı ve 48 sivil savunma görevlisi katledildi.

İşledikleri barbar cinayetlerin dünya kamuoyuna duyulmasını engellemek isteyen terör rejimi, gazetecilere de saldırdı. Gazze'de 7 Ekim'den bu yana 132 gazeteci katledildi.

Abluka altındaki bölgede Filistinlilerin maruz bırakıldığı kıtlığa işaret edilen açıklamada, un, pirinç ve tahılın yanı sıra halkın yemek zorunda kaldığı hayvan yemlerinin de tükenmesinin ardından özellikle Kuzey Gazze ve Gazze'de kıtlığın daha da kötü bir hal aldığı uyarısında bulunuldu.

Açıklamada, siyonist işgal rejimi, 1000'den fazla okulu, üniversiteyi, eğitim kurumunu, camiyi, kiliseyi ve hastaneyi hedef alarak yıktığı ifade edildi.

Törer rejiminin, Filistinlilere karşı uluslararası hukuku ihlal eden 19 savaş suçu işlediğine dikkat çekilen açıklamada, insani yardımların bölgeye girişini engelleyen işgal rejiminin, çocuklarına ve ailelerine yiyecek arayan onlarca kişinin katledilmesine dikkat çekildi. Açıklamada, aç bırakma politikası; sivillere, çocuklara ve kadınlara yönelik baskılar; gıda, su ve ilaç güvensizliği sonucu bu iki vilayette hayatını kaybeden 700 binden fazla kişinin sorumluluğunun terör rejimi ve ABD ve uluslararası toplum olmak üzere müttefiklerini sorumlu olduğu vurgulandı.