İşgalci İsrail polisinden Şam Kapısı'nda Filistinlilere saldırı

Barbar İsrail polisi işgal altındaki Doğu Kudüs'ün Eski Şehir bölgesinin Şam Kapısı'nda oturan Filistinli gençlere ses bombası ve plastik mermiyle saldırdı. Bazı Filistinliler gözaltına alındı.

Filistinli gençler, Yahudi işgalci yerleşimcilerin İşgalci İsrail polisi korumasında sabah ve öğleden sonra Mescid-i Aksa`ya baskın düzenlemesinin ardından Doğu Kudüs`te yaşanan gerginlik sonrası Şam Kapısı`nda toplandı.

İsrail polisi Filistinlilere plastik mermiyle saldırdı

Akşam saatlerine doğru Şam Kapısı`nda toplanan Filistinli gençler, zaman zaman tekbirler getirdi, marşlar ve ezgiler söyledi.

Ses bombası ve plastik mermilerle saldırdılar

Bir süre sonra İşgalci İsrail polisi ile Filistinli gençler arasında arbede yaşandı. İşgalci İsrail polisi, Filistinli gençlere ses bombası ve plastik mermiyle saldırdı.

Bazı Filistinlileri darp eden polis, birkaç kişiyi de gözaltına aldı. Halen Şam Kapısı`nda gerginlik devam ediyor.

İsrail polisi Filistinlilere plastik mermiyle saldırdı

Mescid-i Aksa'da neler yaşandı?

Sabah saatlerinden itibaren 1500`ü aşkın Yahudi işgalci yerleşimci, İsrail polisi korumasında, sözde Süleyman Mabedi`nin yıkılışının yıl dönümü olarak kabul ettikleri ve "Tişa BeAv" adını verdikleri matem günü dolayısıyla Mescid-i Aksa`ya baskın düzenlemişti.

Yahudi işgalci yerleşimcilerin baskınlarına karşı tepki gösteren Filistinliler ile İşgalci İsrail polisi arasında Harem-i Şerif`te olaylar yaşandı. Plastik mermi ile göz yaşartıcı gaz kullanan Barbar İsrail polisi, çok sayıda Filistinliyi gözaltına almıştı.

İsrail polisi Filistinlilere plastik mermiyle saldırdı

Mescid-i Aksa`nın içinde bulunduğu Eski Şehir bölgesinin tüm kapılarına bariyerler kuran İşgalci İsrail polisi, ayrıca Harem-i Şerif`e 40 yaş altı Filistinlilerin girişine de izin vermemişti.