HAMAS: İster uzun ister kısa olsun, bedelini ödemekten kaçışınız olmayacak

Siyonist işgal rejiminin, Al Fakhura Okulu'ndaki katliamına ilişkin açıklamada bulunan İslami Direniş Hareketi (HAMAS), asla topraklarını terk etmeyeceklerinin altını çizdi.

HAMAS: İster uzun ister kısa olsun, bedelini ödemekten kaçışınız olmayacak

Siyonist işgal rejimi yerinde edilen binlerce çocuk ve kadının sığındığı Al Fakhura Okulu'nu bombaladı. Saldırıda 200'ü aşkın çocuk ve kadın şehid oldu.

Saldırıya ilişkin açıklamada bulunan HAMAS, "Bu toprakları terk etmeyeceğiz ve Al Fakhura Okulu'ndaki katliamınızdan, çocuklara ve sivillere karşı devam eden suçlarınızdan kısa veya uzun süre sorumlu tutulacaksınız." dedi.

"Neo-Naziler, Nazi-Siyonist işgalinin yüzlerce katliamına ek olarak, Cibaliye Mülteci Kampı'ndaki Al Fakhura Birleşmiş Milletler Okulu'nda onlarca şehit ve yaralının hayatını kaybettiği yeni bir katliam gerçekleştiriyor." denilen açıklamada, "Amerikan yönetiminin yeşil ışığıyla, toplumun çaresizliği ve utanç verici sessizliğiyle, kasıtlı olarak yapılıyor. Uluslararası toplum ve onun uluslararası kurumları, insanlığı soykırım ve etnik temizlik suçlarından korumak için kuruldu. Kassam Tugayları ve direniş kahramanları tarafından mağlup edilen, yerinden edilme merkezlerinde güvende olan masum halka zulmeden bu cani düşmana diyoruz ki; biz bu topraklarda kalacağız ve bugünden sonra göç olmayacak. İnsanlığı utandıran ne tür katliamlar ve suçlar işlemiş olursanız olun, adaletin ve hakikatin gücüyle hesap vereceğiniz gün gelecektir. İster uzun ister kısa olsun, bedelini ödemekten kaçışınız olmayacak."