Erbil'de 'Mevlid-i Nebi' etkinlikleri

Hazreti Muhammed'in viladeti münasebetiyle IKBY'nin başkenti Erbil'de 'Mevlid-i Nebi' etkinliklerine halk, yoğun katılım gösterdi.

Erbil'de 'Mevlid-i Nebi' etkinlikleri
Erbil'de 'Mevlid-i Nebi' etkinlikleri
Erbil'de 'Mevlid-i Nebi' etkinlikleri
Erbil'de 'Mevlid-i Nebi' etkinlikleri

Âlemlere rahmet olarak gönderilen ve Müslümanlar için en güzel örnek olan Hazreti Muhammed'in dünyaya teşrifi münasebetiyle Irak Kürdistan Yönetimi'nin başkenti Erbil'de düzenlenen etkinliklere halk akın etti.

Nıştıman Meydanı'nda sabah saat 9'da başlayan etkinlikler gün boyu sürerken, etkinliklerin gece geç saatlere kadar süreceği belirtildi.

'Mevlid-i Nebi' etkinlikleri kapsamında Nıştıman Meydanında adeta insan seli oluşurken, esnaf günler öncesinden Hazreti Muhammed'in dünyaya teşrif ettiği gece öncesi iş yerlerini, cadde ve sokakları süsleyerek, O'na olan sevgilerini gösterdiler.

Başkan Mesud Barzani, İslam Peygamberi Hz. Muhammed’in doğum günü dolayısıyla tebrik mesajı yayınladı.

Barzani mesajında, “Yüce peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa’nın (Allah’ın salami üzerine olsun) doğum günü vesilesiyle Kürdistan, Irak ve dünyadaki tüm Müslümanları tebrik ediyorum. Bu kutlu anmanın barış, kardeşlik ve birlikte yaşam mesajını güçlendirmesini ümid ediyorum” ifadelerini kullandı.

Mevlit Kandili’nin Kürdistan ve bölge halkları için hayır ve güzelliklere vesile olmasını dileyen Başkan Barzani, bu temelde zulmün, şiddetin ve sömürünün son bulmasını temenni etti. 

İLKHA, K24