20 yaşındaki Muhammed Cihad şehit düştü

Terör devletinin dün yaraladığı Filistinli Muhammed Cihad Cevdet, bugün şehit düştü.

20 yaşındaki Muhammed Cihad şehit düştü

Bugün (30 Mart Cumartesi) Gazze ahalisi Ablukayı Kırma ve Büyük Dönüş Yürüyüşü gösterilerinin başlamasının birinci yıldönümü ve Toprak Günü münasebetiyle milyonluk gösteriye hazırlanırken, gösterinin başlamasından kısa bir süre önce bir Filistinli genç işgal güçlerinin saldırısında almış olduğu yaranın etkisiyle şehit oldu.

Gazze'de Sağlık Bakanlığı'nın sözcüsü Dr. Eşref El-Kudre'nin facebook sayfasında yaptığı açıklamaya göre, 20 yaşındaki Muhammed Cihad Cevdet, Gazze'nin doğusunda işgalcilerin saldırılarında başından almış olduğu yaraların etkisiyle bugün hayatını kaybetti.

Bu arada 30 Mart Toprak Günü ve Büyük Dönüş Yürüyüşü eylemlerinin başlamasının birinci yıldönümü münasebetiyle Gazze'de milyonluk gösteriye hazırlıklar ve katılım çağrıları da devam ediyor.

Büyük gösteri için bugün aynı zamanda genel grev ilan edildi. Genel grevin Ablukayı Kırma ve Büyük Dönüş Yürüyüşü Yüksek Ulusal Konseyi'nin çağrısı üzerine gerçekleştirildiği ifade edildi. Eğitim ve Öğretim Bakanlığı da bu çağrı sebebiyle okullarda eğitime bugün ara verme kararı almıştı. (Filistin Enformasyon Merkezi)