Yemen Ensarullah Hareketi: Kızıldeniz'de israil gemisine el koyduk

Ensarullah Silahlı Kuvvetleri sözcüsü Tuğgeneral Yahya Seri, Kızıldeniz'de işgalci siyonist rejime ait bir gemiye el koyduklarını, işgale karşı operasyonlarını sürdüreceklerini vurguladı.

Yemen Ensarullah Hareketi: Kızıldeniz'de israil gemisine el koyduk

Tuğgeneral Yahya Seri, Ensarullah deniz kuvvetlerinin Kızıldeniz'de askeri bir operasyon düzenlediğini ve bunun sonucunda bir israil gemisine el koyduklarını duyurdu.

Söz konusu geminin Yemen kıyılarına götürüldüğünü belirten Seri, Ensarullah olarak yalnızca işgal rejimi bandıralı gemiler ve siyonistlerin sahip olduğu gemileri hedef alacaklarını kaydetti.

İşgalci siyonistlere ait tüm gemilerin kendileri için meşru bir hedef olacağını vurgulayan Seri, tüm ülkeleri işgalci siyonistlere ait gemiler için çalışmaktan vazgeçmeleri konusunda uyardı.

Seri, Yemen silahlı kuvvetlerinin, Gazze Şeridi'ne yönelik saldırılar durana kadar siyonist işgaline karşı askeri operasyonlarına devam edeceğini vurguladı.

Öte yandan Lübnan merkezli El Meyadin TV söz konusu operasyonda gemideki 52 kişinin gözaltına alındığını, gemi mürettebatı ve gemidekilerin şu anda soruşturma altında olduğunu ve uyruklarının belirlendiğini bildirdi.

Bu arada işgal ordusu sözcüsü bir geminin Kızıldeniz'de alıkonulduğunu belirterek, "Husiler tarafından kaçırılması çok tehlikeli bir olaydır" yorumunda bulundu.

İşgal medyası da geminin siyonist iş adamı Rami Unger'e ait olduğunu ve Türkiye'deki limandan yola çıkıp Hindistan'ın batısındaki bir limana gitmekte olduğunu savundu.