Siyonist çete Filistinlilere ait dükkanları içindeki eşyalarla birlikte yıktı

İşgal çetesi Filistin'in 1948'de işgal edilmiş bölgesinde yer alan Er-Remle'de Filistinlilere ait iki dükkanı içindeki eşyalarla birlikte yıktılar.

Siyonist çete Filistinlilere ait dükkanları içindeki eşyalarla birlikte yıktı

Siyonist israil çetesi, Filistin'in 1948'de işgal edilmiş bölgesinde yer alan Er-Remle şehrinin Eski Şehir kısmında Filistinlilere ait iki dükkanı, sahiplerinin içindeki eşyaları boşaltmalarına bile izin vermeden, yıktı. 

Yıkım işleminin, Bezeq isimli siyonist telekomünikasyon şirketinin projelerinin uygulanması için gerçekleştirildiği belirtildi.

İşgal çetesi, bu tür projelerde özellikle Filistinlilere ait iş yerlerinin ve evlerin zarar göreceği bir istimlak düzenlemesi ve çizim yapıyor. Bu yolla 1948 Bölgesi'ndeki Filistinlilerin varlık alanını daraltmaya, onları göçe zorlamaya çalışıyor. 

Filistin Enformasyon Merkezi'nin haberine göre, yıkılan dükkanlardan birinin sahibi olan İbrahim Bedeviye, dükkanlarının 35 yıldan beri işletildiğini ancak işgal rejiminin Bezeq firmasının projeleri için dükkanlarının bulunduğu alana el koyduğunu ve dükkanlarını yıktığını dile getirdi. 

Siyonist israil rejimi, dükkan sahiplerine içindeki ticari eşyalarını ve malzemelerini çıkarmalarına yetecek kadar süre tanımadığı için binalar içindeki malzemelerle birlikte yıkılmış ve bu yüzden dükkanların sahipleri on binlerce dolar zarara maruz bırakılmış oldu.