Raid Salah: Kudüs zafere giden davadır

Kudüs ve Mescidi Aksa davalarının ümmetin temel davaları arasında yer aldığını belirten Mescidi Aksa'nın muhafızı Şeyh Raid Salah, "Biz Kudüs davasının zafer kazanacağına inanıyoruz. O yüzden biz bu davayla beraberiz ve onun için biz zafer kazanacağız." dedi.

Raid Salah: Kudüs zafere giden davadır

Mescidi Aksa'nın muhafızı olarak bilinen Şeyh Raid Salah, Mühendisler Sendikası'nın Uluslararası Kudüs Haftası münasebetiyle Nablus'ta düzenlediği sempozyumda konuştu. 

Şeyh Raid Salah, Kudüs ve Mescidi Aksa davalarının ümmetin temel davaları arasında yer aldığını, temel davalarından taviz veren bir kimsenin kendini intihara sürüklemiş olacağını, ümmetin ise intiharı kabul etmeyeceğini ifade ederek; "Biz, başta Kudüs ve Mescidi Aksa olmak üzere temel davalarımıza sahip çıkmaya devam edeceğiz." dedi. 

Salah konuşmasında; "Biz Kudüs davasının zafer kazanacağına inanıyoruz. O yüzden biz bu davayla beraberiz ve onun için biz zafer kazanacağız." dedi. 

Raid Salah, Kudüs ve Mescidi Aksa davalarının İslam ümmetinin, Arap toplumlarının ve Filistinlilerin temel davalarının tacı olduğunu belirterek kendine değer veren her toplumun temel davalarına bağlı kaldığına, onlara sıkı sıkıya yapıştığına dikkat çekti. 

Salah, Mescidi Aksa ile Mescidi Nebevi ve Mescidi Haram arasındaki bağın tüm uzlaşma görüşmelerinden çok daha sağlam olduğunu, çünkü üç ana yuvası durumundaki bu camiler arasında bir kader bağlantısının bulunduğunu vurguladı.