New York polisi Gazze’ye destek gösterisine müdahale etti

New York’un Manhattan bölgesinde binlerce kişi işgal ordusunun Gazze Şeridi’ne açtığı kanlı savaşı protesto için bir araya geldi. New York polisi Gazze’ye destek gösterisi için bir araya gelenlere müdahale etti.

New York polisi Gazze’ye destek gösterisine müdahale etti

New York polisi dün sabah geç saatlerde düzenlenen protesto gösterisine müdahale etti ve çok sayıda kişiyi gözaltına aldı.

Görgü tanıkları polislerin Gazze Şeridi’ne destek amacıyla toplanan göstericilerle çatıştığını ifade etti.

Protesto gösterisine katılanlar siyonist terörist işgal ordusunun Gazze Şeridi’ne açtığı savaşa ve Amerika’nın İsrail’e yaptığı yardımlara son verilmesini istedi.

Göstericiler ayrıca ABD Başkanı Joe Biden’ın suçlu olduğunu ve işgal güçlerinin Gazze Şeridi’nde uyguladığı soykırıma destek verdiğini ifade eden pankartlar taşıdı.

Bu arada, New York’ta ve Amerika’nın birçok kentinde Gazze Şeridi’ne destek gösterileri düzenlenirken ABD medyasının ve New York Times, Wall Street Journal gibi gazetelerin gösterileri kasıtlı olarak görmezden geldiği kaydedildi.

Almanya’nın başkenti Berlin’de de dün gecikmeli olarak başlayan Filistin Kongresi polis tarafından sonlandırıldı.

Polisin salona sadece 250 kişinin girmesine izin verdiği Filistin Kongresi’nde araştırmacı Selman Ebu Sitte canlı bağlantıyla etkinliğe katılırken, polis müdahale ederek önce canlı yayını kapattı, ardından da salonun elektriğini kesti.

Katılımcıların tepki gösterdiği olayın ardından polis, Filistin Kongresi’nin sonlandırıldığı anonsunu yaparak, salonun terk edilmesini istedi.