Neçirvan Barzani: Kasım Süleymani IŞİD'e karşı savaşta cephe arkadaşımızdı

Kürdistan Bölgesi Başkanı Neçirvan Barzani, Süleymani’nin ABD tarafından Bağdat’ta suikaste uğraması nedeniyle İran’ın Ruhani Lideri Ayetullah Ali Hamaney’e taziye mesajı gönderdi.

Neçirvan Barzani: Kasım Süleymani IŞİD'e karşı savaşta cephe arkadaşımızdı

Kürdistan Bölgesi Başkanı Neçirvan Barzani, İran Devrim Muhafızları Ordusuna bağlı Kudüs Gücü Komutanı Süleymani’nin ABD tarafından Bağdat’ta suikaste uğraması nedeniyle İran’ın Ruhani Lideri Ayetullah Ali Hamaney’e taziye mesajı gönderdi.

Farsça yazılan taziye mesajında Başkan Neçirvan Barzani, “Kasım Süleymani diktatöre karşı mücadelede bizim dostumuz IŞİD'e karşı savaşımızda ise cephe arkadaşımızdı” ifadelerine yer verildi.

Başkan Neçirvan Barzani mesajında şu ifadeleri kullandı:

“İran’ın Yüksek Lideri Sayın Ayetullah Hamaney hazretleri, öncelikle sizlere selamlarımızı iletiyoruz. Hacı General Kasım Süleymani’nin kaybını Kürdistan halkı ve hükümeti olarak esef ve kaygıya neden olmuştur. Kendileri diktatöre karşı mücadelede bizim dostumuz IŞİD savaşında ise cephe arkadaşımızdı. Bu kapsamda verdiği emek ve zahmetleri karşısında Iraklı ve Kürdistanlı yetkililer tarafından saygıyla karşılanmıştır.

Şahsım ve Kürdistan milleti adına size ve saygı değer ailenize başsağlığı diliyorum. Cenab-ı Haktan mekanının cennet olmasını temeni ediyorum.”

Rudaw