Kemal El-Hatib: Mescid-i Aksa için her türlü çaba gösterilmeli

1948’de işgal edilen Filistin topraklarında faaliyet gösteren İslami Hareket’in Başkan Yardımcısı Şeyh Kemal El-Hatib, Mescid-i Aksa’nın akide ve Allah’ın Kitabı’nda bir ayet olduğunu belirterek, Mescid-i Aksa’yı savunmanın Hz. Peygamber’i savunmak olduğunu ifade etti.

Kemal El-Hatib: Mescid-i Aksa için her türlü çaba gösterilmeli

El-Hatib, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Mescid-i Aksa’nın yalnız bırakılmaması ve pazarlık konusu edilmemesi, Filistinlilerin ve Müslümanların Mescid-i Aksa’daki haklarının sabitleştirilmesi için işgal rejimiyle irade mücadelesinde her türlü çabanın gösterilmesi çağrısında bulundu.

Fanatik işgalci Yahudi cemaatlerinin Yahudi bayram günlerinde kalabalık gruplar halinde baskın düzenleme çağrıları sebebiyle Mescid-i Aksa’yı zor bir üç haftanın beklediğini kaydeden El-Hatib, işgal yönetiminin sözde Yahudi bayramlarında Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlenmesi için tüm araçlarını seferber ettiğini söyledi.

İşgalci Yahudi cemaatlerinin gaspçı yerleşimcileri Yahudi bayram günlerinde Mescid-i Aksa’ya baskına teşvik ettiklerini bildiren El-Hatib, işgal rejiminin Arap ülkelerinin ve Filistin’in içinde bulunduğu durumdan yararlandığına dikkat çekti.

El-Hatib, işgal rejimiyle ilişkileri körü körüne normalleştirme furyasına karşılık Mescid-i Aksa’da yaşananlar konusunda büyük bir sessizlik olduğuna işaret etti.