Hizbullah, işgalcilere ait askeri fabrika ve karargâhı vurdu

Lübnan'daki Hizbullah Hareketi, siyonist işgal rejiminin hava saldırılarına misilleme olarak, işgalcilere ait bir askeri fabrika ve karargâhı vurduklarını duyurdu.

Hizbullah, işgalcilere ait askeri fabrika ve karargâhı vurdu

Hareketin Telegram hesabından yapılan açıklamada, işgal altındaki toprakların kuzeyinde bulunan Sasa yerleşim birimindeki Balasan askeri sanayi fabrikasının Felek füzeleriyle vurulduğu belirtildi.

Hareket, Beyt Hilel kışlasındaki Sehl tabur komutanlığı karargahının da Katyuşa füzeleriyle hedef alındığını ifade etti.

Söz konusu 2 operasyonun, işgalcilerin Lübnan'ın güneyinde bulunan Sur kentindeki El Burgaliye kasabasına yönelik tekrarlanan saldırılarına tepki olarak gerçekleştirildiği ifade edildi.

İşgalcilere ait savaş uçakları, dün Lübnan'ın sahil kenti Sur'un kuzeyindeki El Burgaliye beldesine 3 kez saldırmış, bir aracın hedef alındığı saldırıda 8 kişi yaralanmıştı.

Siyonist rejim sözde ordu sözcüsü Daniel Hagari, "Lübnan'daki Hizbullah'ın 7 Ekim'den bu yana israile yönelik 5 binden fazla roket, tanksavar mermisi ve İHA ateşlediğini" bildirmişti.

Siyonist rejim ile 8 Ekim 2023'ten bu yana yaşanan çatışmalarda şehid olan Hizbullah mensubu sayısı 341'e yükseldi.

Ayrıca çatışmalarda, 63 Lübnanlı sivil, 19 Emel Hareketi, 13 HAMAS ve 15 İslami Cihad mensubu şehid oldu.

Direnişçiler tarafından düzenlenen operasyonlarda ise siyonistler en az 24 işgalcinin öldürüldüğünü kabul etti.