Hamas'tan Kudüs'e destek ve seçimlerin ertlenmesine karşı protesto gösterileri

Abbas'ın Filistin seçimlerini erteleme kararını kınamak ve Kudüs ile Mescidi Aksa’yı desteklemek için Cuma namazının ardından Gazze Şeridi'nde öfkeli protesto gösterileri düzenlendi

Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas'ın Filistin seçimlerini erteleme kararını kınamak ve Kudüs ile Mescidi Aksa’yı desteklemek için Cuma namazının ardından Gazze Şeridi'nde öfkeli protesto gösterileri düzenlendi.
 
Filistin’deki yerel kaynaklar, Gazze Şeridi’nin farklı beldelerinde onlarca öfke yürüyüşünün başladığını, binlerce Gazzelinin, Kudüs ve Mescidi Aksa’yı desteklemek için ana caddelere akın ettiğini ve Mahmud Abbas’ın kaybetme korkusundan önümüzdeki mayıs ayında yapılması planlanan seçimleri erteleme kararını protesto ettiğini bildirdi.

Yürüyüşlerde ellerinde Filistin bayrakları ve söz konusu erteleme kararını reddedip kınayan pankartlar taşıyan Filistinliler, Abbas’ı ve İsrail'i protesto etti.

22 Mayıs’ta yapılması planlanan seçimlere ilişkin İşgal altındaki Batı Şeria’nın Ramallah kentinde dün (29 Nisan Perşembe) akşam saatlerinde başlayan ve gece geç saatlere kadar süren Filistinli Liderler Toplantısı’nda Mahmud Abbas, yaklaşan seçimleri erteleme kararı aldı.

Palinfo