50 bin kişi Cuma namazını Mescidi Aksa'da eda etti

Bugün de işgal askerlerinin ve polislerinin tüm engellemelerine rağmen yine Cuma namazında Mescidi Aksa'da 50 bin kişi toplandı. 

Siyonist işgal rejiminin tüm yahudileştirme faaliyetlerine ve ırkçı tasfiye politikalarına rağmen Filistin halkı mukaddes mekanlarına sahip çıkma konusundaki kararlılığını sürdürüyor. Bugün de (2 Haziran) işgal askerlerinin ve polislerinin tüm engellemelerine rağmen yine Cuma namazında Mescidi Aksa'da 50 bin kişi toplandı. 

Kudüs'teki İslami Vakıflar Dairesi bugün Cuma namazı için Mescidi Aksa'da toplanan cemaati 50 bin kişi olarak tahmin ettiklerini açıkladı. 

Bu arada işgal polislerinin ve askerlerinin Müslümanların Mescidi Aksa'ya ulaşmalarını engellemek için yine Cuma namazı öncesinde Kudüs'ün bütün caddelerine yayıldıkları ve birçok noktada arama yaptıkları, bazı kişileri de zorla rehin aldıkları belirtildi. 

İşgalci siyonistler Babu'l-Amud bölgesinde de bir genç kıza saldırıp darp etti ve zorla başörtüsünü çıkardılar. 

Mescidi Aksa'da bugün Cuma hutbesini okuyan hatip Muhammed Selim, işgal rejiminin Kudüs'teki Müslümanların çocuklarını hedef alan ve tarihi gerçekleri çarpıtma, zihinleri bulandırma amaçlı çarpık kültür programının tehlikesi üzerinde durdu.

Selim, "kültür çeşitliliği" olarak isimlendirilen bu programın aslında İslami kavramlar ve kültür hakkında zihinleri bulandırma amaçlı olduğuna dikkat çekti. İşgal rejiminin aynı zamanda "kültür çeşitliliği" örtüsü altında, gayri meşru işgali normalleştirmeyi hedeflediğine vurgu yaptı.