Terör rejiminin alıkoyduğu bir doktor daha 'şüpheli' bir şekilde hayatını kaybetti

Gazze Şeridi'nde yaşayan Filistinli doktor Iyad er-Rantisi'nin, geçen kasım ayında işgalci terör rejimi tarafından galıkonulduktan bir hafta sonra İsrail İç Güvenlik Teşkilatı Şin-Bet'e (Şabak) bağlı bir soruşturma merkezinde öldüğü ortaya çıktı.

Terör rejiminin alıkoyduğu bir doktor daha 'şüpheli' bir şekilde hayatını kaybetti

Gazze Şeridi'nde yaşayan Filistinli doktor Iyad er-Rantisi'nin, geçen kasım ayında işgalci siyonist rejim tarafından alıkonulruktan bir hafta sonra işgal rejimi sözde  İç Güvenlik Teşkilatı Şin-Bet'e (Şabak) bağlı bir soruşturma merkezinde öldüğü ortaya çıktı.

İşgal medyasından Haaretz gazetesinin haberine göre, Gazze Şeridi'nin Beyt Lahiya kentinde bir kadın hastanesinin müdürü olan Filistinli doktor Iyad er-Rantisi, geçen kasım ayında gözaltına alınmasından bir hafta sonra Aşkelon'da Şabak'a bağlı bir soruşturma merkezinde hayatını kaybetti.

İşgal rejimi sözde Adalet Bakanlığı, orduya Filistinli doktorun ölümüyle ilgili soruşturma yapması talimatını verdi.

Şabak, 53 yaşındaki doktorun "israil tarafından bazı kişileri esir almakla" suçlandığını iddia etti.

Doktor Rantisi'nin ölümüyle ilgili işgal ordusu ya da Şabak tarafından bir açıklama yapılmadı.

496 sağlık çalışanı katledildi

Gazze'deki Şifa Hastanesi'nin ortopedi bölümü başkanı doktor Adnan El Baraş da nisan ayında işgal zindanlarından işkence sonucu şehid olmuştu.

Filistin Sağlık Bakanlığı, 3 Mayıs'ta yaptığı açıklamada, 7 Ekim 2023'ten bu yana işgalci rejim tarafından katledilen sağlık çalışanlarının sayısının 496'ya yükseldiğini belirtmişti.