Terör rejimi Tulkerim'den çekilirken geride büyük yıkım bıraktı

Siyonist terör ordusu, 12 saat süren baskın ve saldırıların ardından işgal altındaki Batı Şeria'nın kuzeyindeki Tulkerim kentinden çekilirken geride büyük bir yıkım bıraktı.

Terör rejimi Tulkerim'den çekilirken geride büyük yıkım bıraktı

Siyonist terör askerlerinin buldozerler eşliğinde Tulkerim kenti, Tulkerim Mülteci Kampı ve Nur Şems Mülteci Kampı'na düzenledikleri baskında ana caddeleri, su ve kanalizasyon şebekelerini tahrip etti, elektrik direklerini söktüç

İşgal ordusuna ait askeri iş makinalarının, Tulkerim'in ana caddelerinde 3 metreden daha derin hendekler kazdığını gözlemledi.

Büyük kin

Nur Şems Mülteci Kampı sakinlerinden Ala Şamil, işgalci çetenin 12 saat boyunca kampta "kelimelerle tarif edilemeyecek büyüklükte bir yıkım yaptığını, geride sağlam hiçbir şey bırakmadığını" söyledi.

Şamil, "Nur Şems Mülteci Kampı'nda kazılmamış bir cadde, yıkılmamış bir ev yada dükkan kalmadı. Bu çok büyük bir nefrete işaret ediyor." dedi.

Kamptaki El-Menşiye Mahallesi'nde bulunan evi ağır hasar gören Filistinli kadın Umm Sadık da, "Buldozer eve girdiğinde şoka uğradık. Buldozer evin girişini ve balkonu yıktı." diye konuştu.

Evi kısmen yıkılan Gazi Ebu Libde ise işgal buldozerlerinin hiçbir uyarıda bulunmadan yoğun silah sesleri altında evin bazı kısımlarını yıkmaya başladığını, ardından komşuların evlerine yöneldiğini söyledi.

Ebu Libde, kampın yaşanmaz hale geldiğini ve bu baskının, yıkım açısından en şiddetli baskın olduğunu dile getirdi.