Suudi Arabistan bin misafir hacı adayını Gazzelilerden seçti

Suudi Arabistan, Filistinli şehid ve yaralı yakınlarından hac farizasını yerine getirecek bin kişiyi misafir edeceğini duyurdu.

Suudi Arabistan bin misafir hacı adayını Gazzelilerden seçti

Suudi Kralı Selman bin Abdülaziz, "Gazze Şeridi'nden Şehit ve Yaralı Hacıların Ağırlanması" girişimi kapsamında bu yılki hac ibadetlerini istisnai olarak yerine getirmeleri için 1.000 hacı adayının ağırlanması talimatını verdi.

Böylece Suudi Arabistan İslami İşler, Davet ve İrşat Bakanlığı tarafından uygulanan "Harameyn-i Şerifeyn Hac, Umre ve Ziyaret Misafirleri" programı kapsamında Filistin devletinden gelen toplam hacı sayısı 2 bine ulaştı.

Kraliyet emrinin yayınlanmasından bu yana bakanlığın Filistin'deki şehit ve yaralı ailelerinden oluşan misafirlerle ilgilenmek ve hac ibadetini kolaylıkla yerine getirmelerini sağlamak için bir komite tarafından plan hazırlandığı belirtildi.

Suudi Arabistan İslami İşler, Davet ve İrşat Bakanlığı, dünyanın farklı kıtalarındaki 88 ülkeden 2 bin 322 erkek ve kadın hacıyı "Harameyn-i Şerifeyn Hac, Umre ve Ziyaret Misafirleri" programı kapsamında kabul etmeye devam ediyor.