Pezeşkiyan: İran'ın direnişe desteği güçlü şekilde devam edecek

İran'ın yeni Cumhurbaşkanı Mesut Pezeşkiyan, Lübnan Hizbullah Hareketi Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah'a gönderdiği mektupta, Tahran'ın direnişe desteğinin güçlü şekilde devam edeceğini belirtti.

Pezeşkiyan: İran'ın direnişe desteği güçlü şekilde devam edecek

İran'ın yeni Cumhurbaşkanı Mesut Pezeşkiyan, seçilmesi dolayısıyla kendisine kutlama mesajı gönderen Lübnan Hizbullah Hareketi Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah'a teşekkür etti.

Pezeşkiyan mesajında, "İran İslam Cumhuriyeti, Direniş Ekseni'ni gayri meşru siyonist israile karşı her zaman desteklemiştir. Merhum İmam Humeyni'nin ilkeleri ile Ayetullah Hamanei'nin yol gösterici talimatlarına dayanan ve İran İslam Cumhuriyeti'nin temel politikalarında yer alan direnişe destek, güçlü şekilde devam edecektir." dedi.

"Bölgedeki direniş gruplarının işgalci rejimin mazlum Filistin halkına ve bölgedeki diğer halklara karşı yürüttüğü savaş suçlarının devam etmesine izin vermeyeceğinden eminim." diyen Pezeşkiyan, "Lübnan halkına refah ve kalkınma, kahraman direnişçilere ise zafer" diledi.

Seyyid Hasan Nasrullah, cumhurbaşkanlığı seçimini kazanan Mesut Pezeşkiyan'ı tebrik etmişti.

Nasrullah mesajında, "Hizbullah ve bölgesel direniş hareketleri, İran İslam Cumhuriyeti'ni güçlü bir destekçi olarak görüyor. Nihai zaferin gerçekleşmesi yolunda hükümetinizle birlikte yolumuza devam edeceğiz." ifadelerine yer vermişti.