Gazze'de bugüne kadar 60 gazeteci öldürüldü

Siyonist işgal rejiminin saldırılarının başladığı 7 Ekim'den bu yana Gazze'de 60 gazeteci katledildi.

Gazze'de bugüne kadar 60 gazeteci öldürüldü

Gazze'deki hükümetin Medya Ofisi, siyonist işgal rejiminin saldırılarının başladığı 7 Ekim'den bu yana 4'ü kadın 60 gazetecinin katledildiğini duyurdu.

Açıklamada, ölen medya mensuplarının bazılarının siyonist işgal rejimi sözde ordusunun füzeleriyle doğrudan hedef alındığı, bazılarının da hava saldırılarında evlerinin yıkılması sonucu aileleriyle can verdiği aktarıldı.

Uluslararası Gazeteciler Federasyonu (IFJ) Orta Doğu ve Kuzey Afrika Koordinatörü Sherif Mansour, daha önce yaptığı açıklamada "Bölgedeki gazeteciler bu yürek parçalayan çatışmayı haber yapmak için büyük fedakârlıklar yapıyor. Özellikle Gazze'dekiler benzeri görülmemiş bir bedel ödedi, ödemeye devam ediyor ve katlanarak artan tehditlerle karşı karşıya. Birçoğu meslektaşlarını, ailelerini ve medya tesislerini kaybetti ve güvenli bir sığınak veya çıkış olmadığından güvenli bir yer arayarak kaçtı." ifadelerini kullanmıştı.

Saldırıları haber yapan gazetecilerin aynı zamanda "çok sayıda saldırı, tehdit, siber saldırı, sansür ve aile üyelerinin öldürülmesine" maruz kaldığı belirtilmişti.