Cehennem çukuru 'güle güle'

Belçika'nın başkenti Brüksel'de şehir içi ulaşım hizmetlerini sağlayan şirket, ABD'de başkanlık görevi bugün sona eren Trump'ın 5 yıl önce söylediği sözlere gönderme yaparak, "Cehennem çukuru 'güle güle' diyor." mesajını paylaştı.

Cehennem çukuru 'güle güle'

Trump, Ocak 2016'da henüz ABD başkan adayıyken Fox Televizyonuna verdiği bir mülakatta, Brüksel ve Paris gibi Avrupa başkentlerinde "durumun iyi olmadığını", Müslüman nüfusun "asimile" edilmesi gerektiğini söylemişti.

"Brüksel'e gidin bakın, Paris'e gidin. Bir şeyler oluyor ve bunlar iyi şeyler değil. Buralarda şeriat isteyenler var. Biraz asimilasyon olmalı." diyen Trump, "Brüksel'e uzun zaman önce, 20 yıl önce gitmiştim. Her şey çok güzeldi. Şimdiyse orası bir cehennem çukurunda yaşamak gibi." ifadelerini kullanmıştı.

Trump'ın 5 yıl önceki sözleri Brüksel halkının büyük tepkisini çekmişti.  

"Cehennem çukuru 'güle güle' diyor."

Brüksel'in ulaşım şirketi STIB/MVIB, Twitter'dan ABD başkanlığının devir teslim günü için kullanılan "#InaugurationDay" etiketiyle mesaj paylaştı.

Ağaçlar arasında ilerleyen 44 numaralı tramvayın fotoğrafı eşliğinde paylaşılan mesajda "Cehennem çukuru 'güle güle' diyor." ifadesi yer aldı.

44 numaralı tramvayın 44'üncü ABD Başkanı Barack Obama'ya atıfla kullanıldığı yorumları yapıldı.

AA