Avrupa'da Siyer Yarışması 5 Nisan'da gerçekleştirilecek

Avrupa Peygamber Sevdalıları, Mevlid-i Nebi münasebetiyle yapılacak olan Siyer Yarışması'nın, 5 Nisan 2020 Pazar günü saat 10.30’da Avrupa'nın farklı noktalarında gerçekleştirileceğini açıkladı.

Avrupa'da Siyer Yarışması 5 Nisan'da gerçekleştirilecek

Sınavda, Mehmet Hüseyin Özdemir tarafından hazırlanmış olan "Son Peygamber Hz. Muhammed’in Hayatı" isimli eserin kaynak alınacağı belirtildi.

Toplam 50 sorunun sorulacağı sınav, tek kategoride yapılacak ve Avrupa’da ikamet edip de 15 yaşından gün almış olan herkes sınava katılabilecek.

Sınav neticesinde ilk 15’e girecek katılımcıların ödüllendirileceğinin belirtildiği açıklamada, 3 kişinin ise umre ile ödüllendirileceği ifade edildi.

Önceki yıllarda Siyer Yarışmalarında dereceye girip de umre ödülü kazananların bu yıl tekrardan umre ödülü kazanmaları durumunda dereceleri açıklanmakla birlikte, başka katılımcıların da umre yapmalarına vesile olmak adına umreye gönderilmeyecekleri kuralı da geçerli olacak.

Yarışma'nın sonucunun ise Avrupa geneli Kutlu Doğum programında açıklanacağı ilan edildi.

Avrupa Peygamber Sevdalıları tarafından basın yayın kurumlarına gönderilen açıklamanın tam metni ise şöyle;

Siyer Sınavı 2020

Avrupa Peygamber Sevdalıları Platformu'ndan kamuoyuna, Peygamber Sevdalılarına ve Platform üyesi dernek ve vakıflara

Hamd Âlemlerin Rabbi Olan Allah Azze ve Celle'ye mahsustur. Salat ve Selam iki cihanın serveri Hz. Muhammed (S.A.V)'in üzerine olsun.

Peygamber Sevdalıları Platformu Avrupa Koordinatörlüğü olarak Allah Azze ve Celle'nin izin ve inayetiyle her yıl olduğu gibi bu yıl da Avrupa genelinde, Platformumuza bağlı bulunan bütün dernek, vakıf ve camilerimizin öncülüğünde Siyer Sınavı düzenleyeceğiz.

Hatırlanacağı üzere geçen yıllarda da Kutlu Doğum programları kapsamında Platforma bağlı dernek ve vakıflarımızın öncülüğünde siyer sınavları tertip etmiştik. Her yıl yüzlerce Peygamber Sevdalısının katıldığı bu sınavlar neticesinde kardeşlerimizin Peygamberimizi (S.A.V) daha iyi tanımasına ve onlarca kardeşimizin Peygamberimizi ziyaretine vesile olmuştuk. Platform olarak bu hayırlı faaliyete  bu yıl da devam edeceğiz.

Çaba bizden Tevfik Allah Azze ve Celle’dendir.

Genel bilgiler

Kaynak: M. Hüseyin Özdemir tarafından hazırlanmış olan ‘Son Peygamber Hz. Muhammed’in Hayatı’ isimli eser.

Kategori: Sınav tek kategoride gerçekleştirilecektir. Kadın erkek ayrımı yapılmaksızın 15 Yaşını doldurmuş herkesin aynı sorulardan gireceği sınavın değerlendirmesi de kadın erkek ayrımı yapılmaksızın yapılacaktır.

Sınav tarihi: 05 Nisan 2020 Saat 10.30'da başlayacak.

Sınavın süresi: Sınavda katılımcılara 1 Saat 15 dakika süre verilecektir.

Katılım şartları: 15 yaşından gün almış ve Avrupa'da ikamet eden herkes bu sınava katılabilir.

Müracaat yerleri: Peygamber Sevdalıları Platformuna üye Dernek ve Camiler.

Sınav yeri: 2020 Avrupa geneli Siyer Sınavı Peygamber Sevdalıları Platformuna bağlı tüm cami ve derneklerde yapılacaktır.

Ödüller:

1.-3. Umre Ziyareti

4.-6. Diz Üstü Bilgisayar

7.-10. Kol Saati

11.-15. Kitap Seti

Katılımcıların aynı puanları almaları durumunda ödüllendirme kura sonucu belirlenecektir.

Ödül takdimi: Ödüller Avrupa Geneli Kutlu Doğum Programı esnasında takdim edilecektir.

Önceki yıllarda Siyer Sınavlarından herhangi birinden Umre ödülü kazanmış olan katılımcılar, ilk üçe girmeleri durumunda dereceleri ilan edilecektir ama Umre ile ödüllendirilmeyeceklerdir. Kendilerine 2.’ye verilecek ödül takdim edilecektir. Onların yerine daha önceden Umre’ye gitmemiş olanlar Umre ile ödüllendirileceklerdir.

İletişim

Mail: Avrupasiyer@hotmail.com        
Twitter: twitter.com/PS_Avrupa

Çaba bizden, İnayet ve Tevfik Âlemlerin Rabbindendir.

Davamızın sonu da tıpkı başı gibi Âlemlerin Rabbine Hamd etmektir…

Avrupa Peygamber Sevdalıları Sınav Koordinatörlüğü (İLKHA)